Papier solny dla zaawansowanych

Większość z nas kojarzy papier solny z Talbotem i jego odbitkami wykonywanymi z papierowych negatywowych. Kojarzymy papier solny ze stosunkowo niskim kontrastem, trudnością z uzyskaniem czystych, wysokich świateł. Wielu z nas też podchodzi do tego procesu z lekkim dystansem, sceptycyzmem spodziewając się niezadowalających wyników. Tymczasem technika papieru solnego, to jeden z najpiękniejszych procesów w historii fotografii, modyfikowany przez dziesiątki lat, doprowadzony do perfekcji, pozwalający na tworzenie zdjęć o wręcz niezrównanej skali tonalnej, a jednocześnie umożliwiający daleko idącą kontrolę nad kontrastem powstających zdjęć.

Zapraszam na warsztat online, który pozwoli na opanowanie bardziej zaawansowanych metod pracy z techniką papieru solnego. W czasie czterech godzin warsztatu:

  • poznacie dodatkowe metody modyfikowania kontrastu zdjęć
  • nauczycie się modyfikować recepturę papieru solnego w celu poprawienia kontrastu i uzyskania lepszych świateł
  • łączyć technikę solną z albuminową poprzez wykorzystanie matowej albuminy.
  • nauczycie się przygotowywać papiery solne z użyciem każdego ze zmodyfikowanych roztworów
  • nauczycie się korzystać z osłabiacza
  • nauczycie się modyfikować negatywy wielkoformatowe by dostosować je do potrzeb procesu solnego

Warsztat przeznaczony jest dla osób które poznały już przynajmniej podstawy procesu solnego. Podobnie, jak wszystkie nasze warsztaty online prowadzony jest on w formie wideokonferencji, która daje okazję nie tylko do nauczenia się nowych rzeczy, ale również, a może przede wszystkim, do wymiany doświadczeń, zadawania pytań, dzielenia się przemyśleniami i opiniami, do czego serdecznie zachęcam.

Jeśli interesują Cię zagadnienia związane z tonowaniem zdjęć i dbałością o ich maksymalną trwałość, zapraszam na mój warsztat poświęcony zaawansowanym metodą pracy z techniką albuminową i solną, gdzie omówię właśnie te zagadnienia.

Prowadzący: Radosław Brzozowski

Czas trwania: 4 godziny

Cena: 120zł

Data: 8.03.2022r.