Odbitka solna i albuminowa dla zaawansowanych

Papier solny i odbitka albuminowa, to dwa procesy, które całkowicie niemal zdominowały pierwsze dziesięciolecia fotografii, szczególnie na kontynencie europejskim. Nic też dziwnego, że na przestrzeni lat techniki te rozwijały się, były udoskonalane. Po latach błędów powodujących zmniejszenie ich trwałości, nauczono się prawidłowej ich obróbki, tonowania, poznano metody poprawiania jakości powstałego obrazu. Dzięki temu obie techniki zachowały popularność aż do początków dwudziestego wieku.

Zapraszam na warsztat online, który pozwoli rozwinąć posiadane już podstawowe umiejętności tworzenia odbitek solnych bądź albuminowych, zapewniać im odpowiednią trwałość,a także kontrolować ich kontrast i wpływać na kolor poprzez tonowanie. Ze względu na ogromne podobieństwo między tymi technikami, w ciągu warsztatu skupimy się na tych elementach, które są dla obydwu procesów wspólne. W czasie warsztatu:

  • poznacie wspólne dla obu technik metody kontroli kontrastu
  • nauczycie się tonować odbitki z wykorzystaniem związków złota, platyny i palladu
  • nauczycie się tonować zdjęcia za pomocą związków selenu
  • poznacie zasady procesu archiwalnego
  • nauczycie się korzystać z wywoływaczy

Podobnie jak wszystkie nasze warsztaty online, warsztat ten prowadzony jest w formie wideo konferencji, co umożliwi swobodną dyskusję i wymianę doświadczeń i sprawi, że spotkanie będzie możliwie najbardziej przypominać wspólną pracę w ciemni.

Jeśli pragniesz poznać również zaawansowane metody pracy stosowane wyłącznie w technice papieru solnego, zapraszam do udziału w warsztacie ‚Papier solny dla zaawansowanych’.

Prowadzący: Radosław Brzozowski

Czas trwania: 4 godziny

Cena: 120zł

Data: