Samodzielne wywołanie negatywu czarno-białego

Dla pasjonatów fotografii analogowej moment, gdy uczą się samodzielnie wywoływać negatywy to moment przełomowy, milowy krok w stronę twórczej samodzielności. Własnoręczne wywołanie negatywów to nie tylko ogromna satysfakcja i znaczna oszczędność finansowa, ale przede wszystkim wejście na wyższy poziom kontroli nad wykonywanymi zdjęciami.

Od tej chwili to sami odpowiadamy za wszystkie błędy i to naszym sukcesem jest każde udane zdjęcie. Co więcej, zyskujemy możliwość dostosowywania używanych negatywów do naszych potrzeb (choćby przez ich forsowanie) i korygowania drobnych błędów ekspozycji. Ale przede wszystkim, już nigdy nie będziemy zależni od laboratorium, nie będziemy denerwować się, że ktoś zniszczył nasze znakomite zdjęcia i zastanawiać się, czy ich niedoskonałość to wynik naszego błędu, czy jednak błędu laboratorium.

Zdobycie umiejętności samodzielnego wywoływania negatywów czarno-białych jest szczególnie atrakcyjne, ponieważ nie tylko jest ono dość łatwe, ale także nie wymaga skomplikowanego sprzętu czy kosztownych odczynników i może bez większych trudności być wykonane w warunkach domowych oszczędzając jednocześnie zbędnych wydatków i dostarczając przedniej zabawy.

Zapraszam wszystkich pasjonatów, którzy chcieliby wykonać ten krok już teraz do udziału w czterogodzinnym warsztacie online, w czasie którego zdobędziecie wszystkie umiejętności niezbędne do rozpoczęcia samodzielnego wywoływania czarno-białych negatywów. W czasie warsztatu:

  • poznacie podstawowe odczynniki wykorzystywane w czasie wywoływania negatywów czarno-białych,
  • nauczycie się korzystać z koreksu,
  • poznacie prawidłowy przebieg samodzielnego wywołania negatywu czarno-białego,
  • nauczycie się unikać typowych błędów popełnianych w czasie obróbki negatywów,
  • poznacie ze szczegółami cały proces wywołania negatywu – od momentu wyjęcia go z aparatu, przez zakładanie filmu do koreksu i wszystkie etapy obróbki, aż po wypłukany i wysuszony negatyw.

Warsztat prowadzony będzie w formie video konferencji, co pozwoli na swobodne zadawanie pytań i wymianę doświadczeń. Nie zabraknie także czasu na swobodne rozmowy o fotografii, porady dotyczące urządzenia ciemni w warunkach domowych czy dobór podstawowego wyposażenia.

Prowadzący: Radosław Brzozowski, autor podręcznika „Ciemnia analogowa – Przewodnik praktyczny”

Czas trwania warsztatu: 4 godziny

Cena: 80zł

Cena promocyjna: 50zł (obowiązuje do końca trwania epidemii)

Najbliższy warsztat: 20 stycznia, 2021, godzina 17.