Centrum Szkoleniowe Szlachetnej Fotografii

Centrum Szkoleniowe Szlachetnej Fotografii to miejsce inne niż wszystkie. Miejsce, gdzie aparat fotograficzny jest wykonany z drewna czy metalu i nierzadko ma ponad sto lat, miejsce, gdzie zdjęcia wykonuje się na szkle zamiast matrycy cyfrowej, a odbitki powstają ręcznie z wykorzystaniem dawnych technik fotograficznych zamiast drukarki.  To wreszcie znakomite miejsce by owe techniki poznać od osób, które stosują je w swojej fotografii na co dzień, autorów poświęconych im publikacji i wykonanych z ich pomocą wystaw. Oferujemy warsztaty poświęcone większości technik historycznych, a przede wszystkim gwarantujemy wysoki poziom profesjonalizmu, wiedzę i doświadczenie, również dydaktyczne. Nasze warsztaty i szkolenia indywidualne to możliwość poznania wybranych technik pod kierunkiem doświadczonego instruktora, w dobrze wyposażonej pracowni, częstokroć połączona także z możliwością rozbudowania własnego portfolio w czasie trwania samego warsztatu.

© Radosław Brzozowski

© Radosław Brzozowski, odbitka olejna

Od sierpnia 2014 nasze Centrum Szkoleniowe mieści się, wspólnie z Trójmiejską Szkołą Fotografii,  w nowej siedzibie w Gdyni przy ul. Wierzbowej 34. Dzięki temu możemy znacznie poszerzyć naszą ofertę szkoleniową korzystając z faktu, że nasza nowa siedziba to samodzielny budynek otoczony ogrodem, budynek, w którym mamy do dyspozycji duże, przestronne studio i aż trzy pracownie, w tym jedną przeznaczoną wyłącznie do badań nad starymi technikami fotograficznymi.

Wszystkie wykorzystywane na warsztatach i plenerach materiały dostarcza Szlachetna Fotografia.

Naszą nową siedzibę można obejrzeć tutaj:

https://www.google.com/maps/place/Wierzbowa+34/@54.479322,18.547947,14z/data=!4m2!3m1!1s0x46fda097819393a7:0xb717617b26d375bb?hl=pl-PL