Małgorzata Bardoń

Małgorzata Bardoń ponoć miała być ekonomistką i to właśnie takie studia skończyła, ale to fotografia, a przede wszystkim wizaż i stylizacja okazały się być jej prawdziwym powołaniem. Na widok dobrej książki o historii mody dostaje wypieków na twarzy, a na widok błędu w stylizacji filmowej; białej gorączki. Chodząca encyklopedia mody i stylu, potrafi bezbłędnie przyporządkować element stroju do epoki czy wręcz kraju.

Właścicielka ogromnej szafy wypełnionej ciuchami dziwnymi dla przeciętnego człowieka, nabierającymi kształtu i sensu w sprawnych rękach Małgosi. Jeśli połączyć je z makijażem jej autorstwa, zdjęcie w stylu epoki jest niemal gotowe; pozostaje już tylko oblać płytę kolodionem, uczulić i… sfotografować.

Małgosia jest również pasjonatką regionu, z którego pochodzi, czyli Dolnego Śląska. To niewiarygodne, ale zna tam niemalże każdą miejscowość i atrakcję, każde niemal miejsce warte sfotografowania. To właśnie dzięki jej wiedzy mogliśmy przygotować plener na Dolnym Śląsku w jego obecnym kształcie.

Na naszych warsztatach Małgosia Bardoń odpowiada za przygotowanie modelek, od makijażu po kompletną stylizację oraz za szczegółowe przygotowanie trasy na Dolnym Śląsku, który zna jak własną kieszeń. Jest także zawsze osobą, której zawdzięczamy sprawną organizację wszystkich naszych przedsięwzięć.

Od pewnego czasu z resztą, podobnie jak i reszta Zespołu, para się technikami historycznymi tworząc zdjęcia albuminowe i pracowicie łącząc cyjanotypię z brązem Vandyke.