Warsztaty plenerowe – czym są

Przez ostatnie lata fotografia bardzo się zmieniła, stała się szybka i ogólnodostępna, a jednocześnie ulotna i … chyba trochę bezduszna. Dlatego też postanowiliśmy zaproponować Wam powrót do innej fotografii i innych czasów; czasów, gdy każde zdjęcie było unikatowe i niepowtarzalne, tworzone od podstaw ręcznie.

RadoslawBrzozowskiSyria4

fot. Radosław Brzozowski, guma dwuchromianowa wiedeńska

Warsztaty plenerowe to połączenie intensywnej praktyki, znakomitej okazji do rozbudowy portfolio z aktywnym wypoczynkiem na pięknym polskim pomorzu i sposobnością do poznania ludzi o podobnych zainteresowaniach i zawarcia nowych znajomości . Każdy z warsztatów łączy zakwaterowanie i wyżywienie, sesje fotograficzne i własnoręczne wykonywanie zdjęć w stanowiącej temat warsztatu technice. Dzięki temu spędzony razem czas nie jest ograniczony do kilkunastu godzin warsztatu; po zakończeniu części praktycznej będziemy mieli okazję usiąść przy dobrej kolacji, napić się wspólnie herbatki i dyskutować do woli – o zdjęciach i nie tylko. Wyjątek stanowi tu warsztat Fotogeniczny Dolny Śląsk, jako jedyny w naszej ofercie nie związany bezpośrednio z technikami historycznymi i organizowany na drugim końcu Polski.

Co oczywiste, warsztaty plenerowe nie mają określonej ilości godzin zajęć. Zarówno prowadzący jak i pracownie Trójmiejskiej Szkoły Fotografii pozostają do dyspozycji uczestników od śniadania do późnych godzin wieczornych.