Eugeniusz Nurzyński

Można śmiało powiedzieć człowiek – legenda. Z fotografią cyfrową polubił się dopiero zdobywszy zdjęciami analogowymi sto nagród w konkursach fotograficznych. Zmienił się aparat, i tylko to, bo zdjęcia są nadal nagradzane; ostatnio w Świdnicy. Od wielu lat członek Związku Polski Artystów Fotografików oraz Fotoklubu RP oraz Gdańskiego Towarzystwa Fotograficznego i Gdańskiego Towarzystwa Twórczości Fotograficznej, współautor licznych albumów fotograficznych i uczestnik niezliczonych wystaw.

Eugeniusz Nurzyński to wulkan energii (w czasie pleneru wszędzie go pełno), połączony z niewiarygodną wręcz wiedzą popartą kilkudziesięcioma latami doświadczenia jako dokumentalista i reporter, czyli osoba, od której naprawdę wiele można się nauczyć. Szczególnie, że Eugeniusz dosłownie wszędzie potrafi znaleźć zdjęcie, które później zostanie nagrodzone w kolejnym konkursie lub znajdzie się na prestiżowej wystawie.

Na co dzień prowadzi zajęcia w Trójmiejskiej Szkole Fotografii specjalizując się w fotografii dokumentalnej i tradycyjnej fotografii czarno białej.